Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

четвер, 25 квітня 2013 р.

Завжди кохатиму і дбатиму про тебе


Перша з 12-ти неправд, які чоловіки говорять дружинам

Правда про те, як чоловіки виявляють любов дружинам
«Це тобі», – сказав Деніс, простягаючи Керолайн букет троянд, і одразу почав здобувати її серце. Його делікатні обійми ще дужче розчулили дівчину. Почувалася просто чудово. Потім він відчинив перед нею дверцята автомобіля і рушив, не чекаючи, поки вона застібне паски безпеки. Слухав уважно. Довго гуляли, а він слухав. Ставив запитання, які допомагали їй розповідати про свої життєві проблеми.
Керолайн без вагання віддала йому своє серце.
Під час романтичної вечері при свічках Деніс подарував їй каблучку і попросив стати дружиною. Після заручин їхнє кохання тільки зміцніло. Врешті вони прийшли до храму, підійшли до вівтаря й почали повторювати слова подружньої присяги: «…Прирікаю тобі любов, вірність і чесність подружню, і що не залишу тебе аж до смерти». Керолайн була впевнена, що цей чоловік виконає свої обіцянки, і поруч з ним вона все життя почуватиметься винятковою жінкою.
Уже в перший рік подружнього життя Деніс працював над кар’єрою. Роботодавці запропонували ліпшу посаду і платню, але це забирало чимало часу. Тоді ж на світ з’явилася їхня перша дитина, тож Деніс прийняв пропозицію. Він щовечора приносив роботу додому, швидко вечеряв із Керолайн та дитям і сідав працювати над документами. Один вечір на тиждень присвячував грі у теніс зі старими друзями: не хотів втрачати колишніх знайомств та доброї фізичної форми. Суботи витрачав на різноманітні клопоти вдома й на подвір’ї та спортивні телепередачі. У неділі подружжя ходило до церкви, відвідувало рідних, що жили неподалік, а Деніс, який упродовж тижня постійно недосипав, по обіді намагався подрімати.
Деніс кохав дружину понад усе. Дбав, щоб вона і їхня донька мали все, чого потребували. На роботі керівництво цінувало його за активність, а дім і сад він утримував у зразковому ладі. Навіть не припускав, що Керолайн почувається ошуканою.
Брехня!
Чому Керолайн почувалася обдуреною? Колись Деніс докладав надзвичайних зусиль, щоб показати, як сильно цінує її. Обіцяв кохати, бути вірним і піклуватися про неї. Зрештою, він дотримується обіцяного, але тепер виявляє любов по-іншому. Піклується про сім’ю, дбає про домівку та сад. Певна річ, кохає дружину, але не так, як тоді, коли здобував її серце.
Як це сприймає друга половинка?
За два роки після шлюбу Керолайн зустрілася з Шерін – найліпшою подругою, якій завжди довіряла найбільші таємниці.
«Шерін, пам’ятаєш, як ми з Денісом стояли перед вівтарем і присягалися одне одному в любові й вірності? Цей хлопець брехав. До шлюбу Деніс робив усе, щоб я почувалася чудово. Я була центром його життя. Ми могли годинами розмовляти, довго гуляли, дарували одне одному всілякі дрібнички… Тепер я відчуваю, що залишилася осторонь. Складається враження, що він одружився зі своєю фірмою, а я потрібна тільки для того, щоб дбати про дім, готувати обід і виховувати Саманту. Деніс не зважає на мене як на особистість, не має на мене часу. Праця і друзі – це його відмовки, щоб не зізнаватися у тому, що не любить проводити зі мною час.
Минулого тижня я приготувала чудову вечерю – лише для нас двох. Попросила маму подбати про Саманту, запалила свічки й увімкнула романтичну музику. Але після вечері він пішов грати у теніс. Заявив, що обіцяв друзям. А що з обіцянками, які давав мені? Я вже не відчуваю своєї винятковости у його житті».
Керолайн висловила почуття багатьох дружин. Чоловіки мало роблять для того, щоб дружина почувалася щасливою і коханою. Жінки сприймають це як порушення присяги та подружньої єдности. Таке бачення – наслідок фундаментальної потреби бути коханою.
Вона хоче почуватися коханою
Жінки звертають більше уваги на якість подружніх стосунків, аніж чоловіки. Доктор Джеймс Добсон у першій серії своїх фільмів зазначає, що жінки черпають почуття власної вартости з подружжя, тоді як чоловіки оцінюють себе передусім крізь призму праці й різноманітних досягнень. Через цю різницю й виникають труднощі у шлюбі. Чоловіки не усвідомлюють, що дружина має вроджену потребу бути коханою.
Насправді ж про цю потребу йдеться вже на початку Біблії. Для жінки потреба інтимности випливає вже з того, як її створив Бог. Як бачимо у Книзі Буття (2, 21-25), Господові видалося недобрим, що чоловік самотній, і Він вирішив виправити це: «Тоді Господь Бог навів глибокий сон на чоловіка, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. Потім з ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до чоловіка. І чоловік сказав: "Це справді кість від моїх костей і тіло від мого тіла. Вона зватиметься жінкою, бо її взято від чоловіка". Так то полишає чоловік свого батька й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом. А були вони обоє, чоловік і його жінка, нагі та (одне одного) не соромилися».
Коментатор Святого Письма Метью Генрі звертає увагу на те, що Бог не взяв кістки для створення жінки з голови чоловіка, що могло б означати її вищість, не взяв зі стопи, що могло б принизити її. Він вибрав ребро, яке міститься недалеко від рук, щоб чоловік обійняв жінку. Кістку, близьку до серця, щоб чоловік полюбив жінку. Тому жінка прагне бути коханою, відчувати опіку і єдність із чоловіком.
Продовжує ці думки Пісня пісень. Ця чудова любовна поема розповідає про поведінку та дії дружини, названої тут «любою», і чоловіка, що зветься «любим». Хоча книга є метафоричним образом любови Бога до ізраїльського народу, та все ж повідомляє нам важливі істини, що стосуються подружнього життя. Чоловіки, закликаємо вас прочитати цю книгу. Можливо, це допоможе вам помітити сльози, які течуть із серця дружини. Зверніть увагу на процитований далі уривок і спробуйте зрозуміти потреби і любої, яка прагне бути коханою, і любого, що тужить за нею:
«Що яблуня між лісовими деревами,
то любий мій між синами!
У його холодку, що так бажала, я сіла
і плід його був солодкий моєму піднебінню.
Він увів мене в бенкетний покій,
і любов – стяг його надо мною.
Підсильте мене тістечками виноградними,
яблуками мене одушевляйте,
бо я з любови знемагаю.
Ліва рука його під головою в мене,
а правою він мене обіймає (П. п. 2, 3-6).
[…] Поклади мене печаттю на твоїм серці,
печаттю на твою руку;
любов бо, як смерть сильна;
ревнощі люті, немов пекло.
Стріли її – вогненні стріли,
правдиве полум’я Господнє» (П. п. 2, 8, 6).
Чоловікова сила дає жінці захист: біля нього почувається у безпеці. Він забезпечує її такою кількістю солодощів, що жодна кондитерська фабрика не змогла б їх виготовити, і не тільки з нагоди Дня святого Валентина! Він веде її до чудового ресторану. Обдаровує любов’ю. Серце дружини тане від блаженної радости. Чоловік вгамовує тугу серця своєї подруги. І тоді вона відчуває, що його серце сповнене любов’ю. Він ставить дружину у центр життя, а не відсуває кудись на периферію. Піклується про неї, і вона знає про це.
Коли ж чоловік обіцяє кохати дружину, а потім не задовольняє її потреби любови, вона почувається ошуканою.
Вона хоче, щоб її цінували
Чоловікові легко зробити так, щоб його потреби і прагнення стали у подружжі пріоритетними. Хтось колись навіть запропонував вважати чоловіків дикунами, яких частково цивілізували дружини. Не хочемо заходити аж так далеко, але жінки справді прагнуть, щоб чоловіки цінували їх. І коли чоловік перестає дбати про ці «виняткові справи», дружина схиляється до думки, що він – егоїст. Це суперечить Божому плану щодо подружжя та тій ролі, яку Він визначив чоловікові.
Ми часто звертатимемося до уривку 5, 21-33 Послання до Ефесян. Апостол Павло переконує, що Божий план для подружжя передбачає взаємне підпорядкування, живучи в якому, кожен намагається задовольнити найглибші потреби партнера. Чоловіки, уважно прочитайте цей фрагмент і зверніть увагу на виділені слова. Вони засвідчують, якими жертовними треба бути і як цінувати дружину: «Коріться один одному у Христовім острасі. Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік – голова жінки, як і Христос – голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель. А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки – своїм чоловікам. Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив свою Церкву й видав себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води зо словом, щоб появити собі Церкву славну, без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була свята й непорочна. Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла; бо хто любить свою жінку, себе самого любить. Ніхто ж ніколи не ненавидів свого тіла, навпаки, він його годує і піклується ним, як і Христос Церквою, бо ми – члени тіла його. Тим то покине чоловік свого батька і свою матір, і пристане до своєї жінки, і вони обоє будуть одне тіло. Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву. Нехай же кожний з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка».
Для чоловіків зразком ставлення до дружини є любов Ісуса до Церкви. Це означає, що вимоги до поведінки чоловіків надзвичайно високі. Адже Ісус пожертвував життям за Церкву, так само чоловік має жертвувати життям заради дружини! Хіба ж міра нашої жертовности не демонструє того, якими вартостями живемо? Коли чоловік не виявляє жертовности, дружина не відчуває своєї важливости для нього.
Наслідки незадоволених потреб
Є речі, яких ми хочемо. Задовольняти бажання приємно, але не обов’язково. Тім хоче шоколадних цукерків і полуничного морозива, але може без них обійтися. Зовсім інша річ – потреби. Задовольняти їх – обов’язково, інакше організм функціонуватиме неправильно. Шейла потребує, щоб її любили і цінували. Якщо чоловік не задовольнятиме цих потреб, обоє невдовзі відчують негативні наслідки цього.
Одним із таких наслідків є відсутність інтимних стосунків. І йдеться не тільки про сексуальну інтимність. Марта влучно окреслила дилему свого подружжя: «Знаєш, наше сексуальне життя просто чудове. Справді, воно прекрасне. Ґреґ дуже ніжний зі мною, не поспішає. Я обожнюю ці миті. Але не можу зрозуміти, чому він так само не поводиться в інших ситуаціях. Почуваюся близькою з ним лише тоді, коли ми кохаємося, а мені цього замало».
Дружина відчуває біль, коли чоловік не піклується про неї. Зрештою вирішує, що він не цінує її. Тому відмовляється від спроб налагодити стосунки з коханим. Подружнє життя перетворюється на співіснування. Зростає спокуса зради. Пам’ятайте, потреби мають свої закони. Роками даючи поради жінкам, Шейла зрозуміла, що для дружини дім і родина стоять на першому місці, і вона не хоче шукати задоволення потреб назовні, якщо, звісно, її до цього не підштовхувати.
Просимо правильно нас зрозуміти: ніщо не виправдовує невірности. Однак варто наголосити, що спокуса зростає тоді, коли ми не задовольняємо потреб партнера, хоча взяли на себе такий обов’язок. Саме це спонукало нас написати ці дві книжки про неправди у подружньому житті. Потрібно прагнути правди, прямувати до неї, щоб якнайбільше зміцнити подружній зв’язок. Якщо ж чоловік не піклується про дружину, це може підштовхнути її до того, щоб у їхньому житті з’явився хтось третій. Такий ризик справді існує, хіба ні?
Що криється за неправдою?
Якщо жінки справді так сильно потребують кохання, і нехтування цієї потреби загрожує шлюбу, чому ж усі чоловіки світу так легковажать цим?
Чоловіки схильні керуватися логікою мисливця. Вибирають жертву, обдумують стратегію і вирушають на полювання. Як тільки заволодіють здобиччю, полювання закінчується. Чоловік виконав свою місію. Можна розпочинати наступне переслідування.
Спершу чоловік уважно вивчає жінку, випробовує, що на неї діє, а що ‑ ні. Тоді чинить так, щоб «жертва» почувалася коханою. Так діяв Деніс, познайомившись із Керолайн. Після виголошення присяги стосунки, на думку чоловіка, мають радикально змінитися. Полювання закінчилося успішно. Це вже подружнє життя, а не залицяння! Тепер він відповідає за забезпечення матеріяльних потреб родини, її захист, і відповідно поводиться. Йому подобається ця роль: бути серед тих, кого любить, оберігати їх від різних труднощів тощо.
Тім читав колись історію однієї пари. Подружжя святкувало річницю шлюбу у прегарному ресторані. Подруги тихо вечеряли, лише зрідка розмовляючи. Коли згодом піднялися до кімнати, облаштованої у вікторіянському стилі, чоловік подумав: «Які у нас чудові стосунки. Нам навіть не треба розмовляти, достатньо просто бути разом». Тієї ж миті дружина подумала: «Це невдалий зв’язок. За всю вечерю ми перемовилися заледве двадцятьма словами».
Більшість чоловіків, які успішно забезпечують і оберігають сім’ю, переконані, що чудово виконують свою роль. Вони вірні і дотримуються обіцянок. Їм не потрібно постійних виявів любови, то чому цього прагне дружина? Гордяться собою, навіть не припускаючи, що дружина почувається обдуреною.
Як жити правдою?
До одруження такі чоловіки, як Деніс, виявляють велику активність, розуміючи, що потрібні неабиякі зусилля, щоб здобути серце жінки. Роблять усе, щоб жінка відчувала турботу й любов. Та, одружившись, втрачають здоровий глузд, вважаючи, що тепер дружина має задовольняти їхні потреби.
Чоловіки чинили б правильно, якби у подружньому житті керувалися таким простим правилом: ставитися до дружини так, немовби треба постійно здобувати її прихильність. Інакше кажучи, завжди задовольняти потреби дружини так, як до шлюбу, коли завойовували її серце.
Розгляньмо п’ять кроків, до яких варто вдатися подружній парі, щоб впровадити у життя це правило, завдяки якому дружина завжди відчуватиме турботу чоловіка.
Усвідомте існування потреби
Чоловіки, просто визнайте, що потреба любови існує! Не заперечуйте цього факту. Не думайте, що якщо ви не відчуваєте такої потреби, то й дружина її не має. Чоловіки й жінки різні! Чоловіки зовсім не «роблять жінок слабшими», піклуючись про них. Кожен має право і здатність окреслювати свої потреби. А відчувати турботу прагнуть майже всі жінки (якщо думаєте, що це не стосується вашої дружини – запитайте у неї!).
Мусите також пам’ятати, що обіцяли дбати про дружину перед вівтарем. Чи дотримуєте слова?
Чимало чоловіків не мають жодних ідей щодо того, як виявляти любов дружині і як зробити, щоб вона почувалася винятковою. Жінкам варто змиритися з тим, що чоловіки не можуть читати думок й автоматично розпізнати найглибші, найпотаємніші їх очікування. Ця правда веде нас до наступного кроку.
Запитайте у дружини
Кілька років тому я читав лекцію на тему подружньої любови, зокрема розповідав, що робити, щоб партнер відчував свою винятковість. Повертаючись додому, я захотів і собі втілити у життя пропаговану поведінку. Я зрозумів, що так Господь ласкаво заохочує мене реалізувати те, чого я навчаю. Отож, я запитав у Шейли, що мені зробити для неї. Зрештою лиш за годину я зміг підсумувати її зауваження.
Про що ж передусім попросила дружина? Сідаючи до авта, я майже одночасно застібаю пасок безпеки, вставляю ключ у замок запалення, заводжу двигун і вмикаю передачу. Люблю бути максимально оперативним і ефективним, тому відпрацював це до автоматизму. Шейла ж тим часом без поспіху перевіряє, чи взяла у торбинку всі потрібні їй речі, аж тоді приєднується до мене. Я зазвичай намагаюся дочекатися дружини, перш ніж завести двигун, однак не завжди це мені вдається. І от, Шейла попросила, щоб я завжди чекав, поки вона сяде в авто й застібне пасок безпеки, і лише тоді заводив двигун.
Що спало мені на думку, коли я почув таку відповідь? Це ж дрібниця! Однак дружині видавалося, що я, підганяючи її, більше турбуюся про виїзд, аніж про неї. Отже, мені достатньо було лише трішки змінити поведінку, щоб дружина почувалася винятковою. Відтоді я зазвичай пам’ятаю про це. Зазвичай.
Друге прохання дружини здивувало мене ще дужче. У мене велике почуття справедливости, і я переконаний, що, вчинивши зло, людина має усвідомити це. Отож, коли в заторі якийсь автомобіль підрізає мене, я пригальмовую, але водночас якнайближче під’їжджаю до його буфера. Хочу, щоб водій знав, що його маневри спричинили небезпечну ситуацію. Однак така моя поведінка лякає Шейлу. Друге її прохання: не під’їжджати надто близько до автомобілів, які мене підрізають.
Доти я був переконаний, що дружина в такій ситуації зреагувала б так само. Однак тепер зрозумів, що я за кермом почуваюся безпечно, а вона не володіє жодними засобами контролю, і це її лякає. Мені довелося докласти чималих зусиль, щоб відмовитися від ролі «автомесника», залишивши виконання цих функцій поліцейським. На жаль, за останні десять років жодного із сотень водіїв, що підрізали мене, не було оштрафовано. Та все ж турбота про Шейлу залишається для мене важливішою, ніж бажання провчити цих водіїв.
Третє прохання Шейли було приємне і мені. Нині я виконую його охоче і часто. Дружина попросила, щоб я частіше тримав її за руку і обіймав за плече, коли сидимо у ресторані з друзями. Жодних проблем! Щоправда, ця історія має подвійне значення, тож поясню її детальніше у наступному розділі.
Отже, якщо ви справді прагнете, щоб дружина відчувала вашу любов та увагу, запитайте, що можете для неї зробити. І попросіть, щоб вона перелічила конкретні дії. Дружини, не обурюйтеся, чоловікові справді важко здогадатися, чого ви хочете. Він потребує вашої допомоги – просить, щоб ви розповіли про свої потреби. То ваш великий шанс! Відтепер чоловік не матиме стільки відмовок, як раніше, щоб цього не робити.
І ще одне. Не засипайте його правилами, яких у вашому списку аж 632. Достатньо буде лише трьох. Через кілька років, коли він уже добре навчиться їх виконувати, зможете додати ще кілька. І будьте вдячні за будь-який поступ!
Дійте
Чоловіки, якщо запитуєте у дружини, яких особливих учинків очікує від вас, то не забувайте здійснювати їх. Спробуйте упродовж найближчих двох або трьох тижнів виробити автоматичну реакцію на прохання дружини. А якщо вистачить сміливости, запитайте, чи вдається вам зробити так, щоб вона відчувала опіку. Пам’ятайте, ваша дружина – неповторна індивідуальність, а отже, список її очікувань теж буде винятковим, єдиним у своєму роді. І не обмежуйтеся лише цим переліком. Зазвичай жінка має значно більше прагнень, тож спробуйте її здивувати!
Слухайте
Покажіть, що слухаєте дружину, навіть якщо не погоджуєтеся з її поглядами. Крім того, спробуйте переказати думки дружини власними словами – це допоможе переконатися, чи правильно розумієте її. Роблячи так, дасте відчути, що справді враховуєте її погляди і турботи. Не давайте автоматично негативної відповіді, бо це викличе у дружини відчуття, що ви навіть не намагаєтеся зрозуміти її.
Проводьте із дружиною час
Чимало чоловіків приходять з роботи дуже втомлені, лягають на канапу, вмикають телевізор і так лежать аж до вечері. Забувають запитати дружину, як минув її день, як вона почувається. А може, вона потребує допомоги? (Як вона зреагує, якщо запропонуєте накрити на стіл?). Зробіть усе можливе, щоб раз на тиждень ви проводили трохи часу лише вдвох, і щоб ці хвилини були особливими. Я не маю на увазі сексу, хоча він може стати чудовим закінчення вечора. Але організовуйте ці «побачення» поза домом, без дітей. Це зовсім не мусить бути щось дороге. Прогуляйтеся алеями парку, підіть до кіна, на вечерю до ресторану.
Ви ж робили це колись, хіба ні? Напевне, так само, як і ми, не раз допізна стояли десь надворі й розмовляли, бо просто хотіли побути разом. Поверніть ці часи у своє життя.
Контролюйте свої погляди на інших жінок
Детальніше про це розкажемо у наступному розділі, але вже тепер хочемо звернути увагу: мало що може принизити дружину так, як погляд її чоловіка на іншу. Існує такий погляд, який варто берегти лише для власної дружини. Заглядаючи на інших жінок, повідомляєте своїй, що вона вас не цікавить.
Робіть те, що обіцяли
Це питання теж розглянемо пізніше, але коли ви відкладаєте щось, що обіцяли зробити, то, безперечно, зловживаєте довірою дружини, виражаєте неповагу. І навпаки, дбаючи про дотримання обіцянок, будуєте для неї безпечну пристань.
Зважено вибирайте собі хобі
Кожному з нас потрібен час для власних захоплень. Щоправда, чоловіки зазвичай схильні шукати вподобання поза сім’єю, відсуваючи стосунки з дружиною на задній план. Знаємо чоловіка, який чотири рази на тиждень ходить на спортивні заняття, маючи при цьому дуже трудомістку роботу. Дружина працює на половину ставки й опікується чотирма дітьми. Цілком зрозуміло, що вона не відчуває його підтримки.
Дбайте про спільні зацікавлення. Теорія комунікації, яку ще називають теорією вивчення суспільства, твердить, що кількість тем, на які розмовляє пара, впливає на якість стосунків. А від якости пізнання характерів одне одного залежить глибина взаємин.
Меліса вийшла заміж за Тоні одразу після отримання атестату зрілости. Тоді ж обоє почали працювати. Упродовж перших років чимало часу поглинала кар’єра, тож вечори вони присвячували роботі або курсам підвищення кваліфікації. Пара почала розвиватися, однак не спільно, а кожен індивідуально, у власному напрямі.
За п’ять років чоловік і дружина помітили, що стали одне одному чужими. Обоє розвивалися у різних керунках і не присвячували часу тому, щоб пізнати, як змінився партнер. Їхнє подружжя розпадалося, але не через взаємну злість і не через зраду. Вони просто поступово віддалялися одне від одного.
Чоловіки, переконайтеся, чи ваша дружина точно знає, що ви переймаєтеся її розвитком. Демонструйте їй це.
Скажіть їй
Це, можливо, прозвучить парадоксально, але чоловіки зазвичай не здатні ощасливити дружин лише приємними вчинками.
Пам’ятаєте прохання Шейли, щоб я тримав її за руку й обіймав за плечі? Так вона відчувала мою опіку. За тиждень до того ми обідали з друзями із парохії, і я обіймав Шейлу за плечі щонайменше двадцять хвилин. Потім у мене стерпла рука, і я мусив довго її розтирати, щоб відновити нормальний кровообіг.
Отже, я часто робив те, про що просила дружина, і раніше, але вона цього не помічала! Однак замість доказувати свою правоту, я вирішив діяти так, щоб Шейла відчула моє кохання. Перш ніж обняти її, я казав: «Ти для мене найцінніша людина у всьому світі». А коли допомагав мити посуд, казав: «…бо ти така виняткова». І коли починав масувати її втомлену спину, теж промовляв ті самі слова.
Звісно, я не говорив так задля жарту або для того, щоб дати їй урок, і кажу цього постійно. Але так я зумів змінити перспективу наших стосунків і дав дружині помітити свою турботу.
Отож, якщо ви зіткнулися з такою ж проблемою, запитайте у дружини, як поводитися, щоб вона відчувала свою особливість.
Чоловік – це чоловік
Дружини, дозвольте тепер звернутися до вас. Дуже ймовірно, що чоловік ніколи повністю не задовольнить вашої потреби бути коханою настільки, наскільки ви цього прагнете. Він – чоловік. І хочу з цього приводу дати дві поради.
1. Дозвольте йому виявляти любов по-своєму. Він старається забезпечувати сім’ю тому, що кохає вас. З тієї ж причини дбає про безпеку родини або ж просто сидить задоволений і насолоджується вашим товариством, не промовляючи жодного слова. Чоловік буде дуже вдячний, якщо ви помічатимете його любов у цих простих, але щирих вчинках.
2. Завжди дякуйте чоловікові, коли помічаєте його старання заради вас. Якщо раптом помилиться – не нарікайте. Просто нагадайте, як чудово почуваєтеся, коли він робить щось приємне, і як тужите за цим. Чоловік реагує на схвальні слова.
Бог створив чоловіка саме таким, а тому, якщо трохи похвалите його, досягнете неймовірних результатів.
Чоловіки, дотримуйтеся слова. Кохайте дружину так, як вона цього прагне. Вона, без сумніву, оцінить це! Саме такою є правда.
«12 неправд, які чоловіки говорять дружинам»Уривок взято з книжки Тіма і Шейли Рітерів «12 неправд, які чоловіки говорять дружинам»
Рік видання: 2013
ISBN: 976-966-395-589-6
Формат: 145х200
Палітурка: м'яка
Кількість сторінок: 200

Подружжя може розвиватися тільки тоді, коли існує у правдивому й інтимному зв’язку. То чому ж чоловіки часом відчувають потребу ошукувати, приховувати правду або просто брехати дружинам?
Автори цієї книжки аналізують дванадцять найпоширеніших неправд і пояснюють, що насправді чоловіки хотіли б сказати. Чоловіки, читаючи цю книжку, відчують полегшення, коли переконаються, що автори розуміють їхні переживання й досвід. А дружини, поза сумнівом, будуть раді довідатися, що насправді відбувається у серцях і головах їхніх чоловіків.
Книжка містить спеціяльний путівник, який знадобиться для роздумів на самоті або обговорень у групі.
Де придбати:
1. Скориставшись послугою «Книга-поштою»: а/с 808,м. Львів, 79008;
2. За допомогою електронної пошти: post@svichado.com;
3. На сайті «Свічадо».
4. За телефоном (032) 235-73-09, факс (032) 240-35-08, моб. (067) 37-00-452;
5. У крамницях «Свічадо»: м. Львів, вул. Лисенка, 2; м. Київ, вул. Покровська, 6, ст.м. «Контрактова площа». Запитуйте також у парафіяльних крамницях.
Нагадаємо, презентація книжки Тіма і Шейли Рітерів «12 неправд, які чоловіки говорять дружинам» відбудеться у Львові 22 квітня, о 18.00 год., у книгарні «Є».

1 коментар:

  1. ДЯКУЮ ВАМ, докторе АЛАБА, ЗА ОНОВЛЕННЯ МОЄГО ЩАСТЯ ТА МОЄЇ СІМЕЙНОЇ Спільноти. WHATSAPP / ЗАтелефонуйте +2349071995123.
    Привіт, я Анна Андреева, і я з України. Після багатьох років перебування в союзі, який називався шлюбом із моїм чоловіком, він був хуліганом, він знищив любов, яку ми розділили, і покинув мене. Я зробив усе, що міг, щоб повернути його, але все було марно, я так хотів, щоб він повернувся, бо любив його. тому я пояснив свою проблему своїй подрузі, і вона запропонувала мені звернутися до майстра, який допоміг їй накласти заклинання, на якому вона завагітніла, і повернув чоловіка назад. Мені нічого не залишалося, як спробувати. Я зв’язався з майстром на ім’я доктор Алаба у WhatsApp і запевнив мене, що проблем немає і що все буде добре. Він розповів мені все, про що я просив і представляв, тому заклинання здивувало мене через 48 годин, і мій чоловік подзвонив мені, вибачившись за все, що принесло величезну і непереборну радість. Я був настільки здивований, я відповів на дзвінок, і все, що він сказав, було, що він дуже шкодував про все, що сталося. Він хотів, щоб я повернулася до нього. Він також сказав, що так сильно мене любить. Я був такий щасливий, і я пішов до нього, і ми знову почали щасливо жити разом. тому кожен, хто потребує допомоги щодо будь-яких проблем, може зв’язатися з цим справжнім і дуже справжнім майстром за адресою (dralaba3000@gmail.com). Ви також можете йому WhatsApp за номером +2349071995123. зв’яжіться з цим великим чоловіком сьогодні і вирішіть свої проблеми на 100%.

    ВідповістиВидалити

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці