Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

Історія Парафії

  • 1815р. - Побудований костел графом Калиновським.
  • За часів радянської влади - був зруйнований. Довгий час на території костелу була авто-ремонтна майстерня.
  • 1999 р. - зруйнованим костелом  почали опікуватися отці пауліни (орден Св. Павла Пуршого Пустельника, Ченстохова).
  • 2000-08 роках -  на кошти родини Жебрівських костел відреставровано.
  • 2010р. - У костелі Тіла і Крові Господніх в Ружині відбулася урочиста меса з нагоди інтронізації Ченстоховської ікони Божої Матері – чудотворної ікони Богородиці. Месу служили ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський, ординарій Кам’янець-Подільскої дієцезії єпископ Леон Дубравський, настоятель парафії Алойзи Кособуцький та духовенство з Козятина, Мурафи, Андрушівки, Фастова, Броварів.
    Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі, в Сіонській світлиці. Одна з найвідоміших і шанованіших святинь Польщі і Центральної Європи. Ікона відома також як «Чорна Мадонна».
    Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Гора, розташованому в польському місті Ченстохова. Саме члени ордену паулінів, до якого належить і настоятель Алойзи, передали у ружинський костел копію образу. За описами костелу 1911 року, така ікона була вже в місцевій святині. Нині вона розміщена у тому ж місці, де й була попередньо.




Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці