РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ПАРАФІЯ БОЖОГО ТІЛА У РУЖИНІ. Поштова адреса: вул. Леніна, 15; 13601; смт. Ружин; Житомирська обл. Парафіяльний телефон: +38-04138-31660 Настоятель - О. Олександр Кушлак OSPPE - моб. тел.: 098-3895481; 063-3043664; saniokosppe@gmail.com
Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари
Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.
субота, 3 листопада 2012 р.
ДЕКРЕТ ПРО ІНДУЛЬГЕНЦІЇ НА РІК ВІРИ
м. Київ, «2» листопада 2012 р.
№ 493/12
ДЕКРЕТ ПРО ІНДУЛЬГЕНЦІЇ НА РІК ВІРИ
Індульгенція – це відпущення перед Богом тимчасової кари за гріхи, вина за котрі вже відпущена; вірні Христові отримують індульгенцію за окреслених умов для себе або для покійних через служіння Церкві, котра, будучи розпорядником благ відкуплення, роздає їх із скарбниці заслуг Христа та Святих (Кодекс Канонічного Права 992).
Беручи до уваги декрет Апостольської Пенітенціарії про встановлення особливих індульгенцій протягом Року Віри та виконуючи обов’язок, відповідно із вказаним декретом, встановити місця та дні в котрі віруючі, виконуючи приписані молитви та дії, можуть отримати дар повної індульгенції (відпусту) для себе або покійних, цим постановляю:
1. Крім кафедрального костьолу св. Софії в Житомирі та прокатедрального костьолу св. Олександра в Києві, місцями отримання індульгенцій на Рік Віри є Дієцезіальний Санктуарій Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в м. Бердичів; Дієцезіальний Санктуарій Матері Божої Фатимської в м. Довбиш; костьол св. Матея Апостола м. Ємільчине; костьол бл. Івана Павла ІІ в м. Ворзель; костьол бл. Гонората Козьмінського м. Коростень; костьол Христа Царя Всесвіту м. Новоград-Волинський; костьол Різдва Пресвятої Діви Марії м. Коростишів; костьол св. Станіслава єпископа та мученика м. Романів; костьол Найсвятішого Тіла і Крові Ісуса Христа м. Ружин; костьол Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Черкаси.
Умовою індульгенції є звершення паломництва у вказаний храм в любий день, побожна участь в будь-якому Богослужінні або принаймні побожні молитовні роздуми в цьому храмі протягом достатнього часу (20 хв.) завершуючи молитвою Отче наш та Вірую, взиваючи також допомоги Пресвятої Богородиці та Покровителя храму.
2. Днями отримання індульгенцій Року Віри є: Урочистості Господа нашого Ісуса Христа – Пасха Господня, Різдво Христове, Богоявлення, Вознесіння, Зіслання Святого Духа, Благовіщення, Найсвятішого Серця Ісуса, Урочистість Христа Царя, а також свята: Стрітення Господнього, Преображення, Воздвиження Святого Хреста, а також урочистості Пресвятої Діви Марії – Урочистість Богородиці Діви, Успіння Пресвятої Богородиці, Урочистість Матері Божої Бердичівської та всі урочистості і свята на честь святих Апостолів і святих Євангелистів, а також свято Катедри Святого Петра.
Необхідною умовою отримання відпусту є участь в Святому Богослужінні або Літургії Годин в будь-якому костьолі або каплиці доповнене молитвою Вірую, якщо воно вже не передбачено в самому Богослужінні. Для того, в дні вказаних свят, приписую долучити в Обряд Святої Служби Визнання віри.
3. Протягом всього Року Віри надаю всім священикам, котрі легітимно, тобто з відома або за дорученням настоятеля парафії будуть сповідати в костьолах вказаних в пункті 1 цього
декрету додаткові уповноваження дієцезіального пенітенціарія, тобто право в часі сповіді звільняти від цензур по заздалегідь прийнятому рішенню, неоголошених декретом і не збережених за Апостольським Престолом (див. кан. 508 §.1 ККП).
4. Пригадую, що згідно з декретом Апостольської Пенітенціарії повний відпуст (індульгенція) можна отримати при участі в трьох проповідях в часі Святих Місій в парафіях, трьох лекціях про документи ІІ Ватиканського Собору або про статті Катехізису Католицької Церкви, що проводитимуться в костьолах або інших гідних місцях.
Повний відпуст на умовах вказаних в пункті 1, можна отримати при звершені паломництва в одну із Папських Базилік або християнських Катакомб.
Повну індульгенцію можна отримати один раз протягом року, завершивши паломництво до місця свого хрещення, відновлюючи хрестильні обітниці в любій правній формі.
Повний відпуст можуть отримати також всі ті, хто через хворобу, необхідність опіки за хворими, або за іншими незалежними від них обставинами, не можуть брати участі в Богослужіннях, пов’язаних з отриманням відпусту, якщо дійсно каються в своїх гріхах, духовно та в думках єднаються з спільнотою, що згромадилася на Богослужіння, помоляться Отче наш, Вірую і будь-які інші молитви, жертвуючи Богові свої страждання та життєві труднощі. В цьому випадку не тільки Таїнство Сповіді, але і Причастя можуть бути прийняті в інший день, відмінний від дня виконання діла індульгенції.
5. Пригадую, що відповідно до загальних норм отримання індульгенції:
а) для отримання індульгенції необхідно бути хрещеним і не відлученим від Церкви та бути в стані ласки, а також мати намір отримати індульгенцію;
б) повна індульгенція може бути отримана тільки один раз на день, при цьому потрібно виконати наступні умови – не мати жодної прив’язаності до будь-якого гріха навіть повсякденного, виконати вказане для отримання індульгенції діло, висповідатися, причаститися і помолитися в намірах Святішого Отця. При чому сповідь може бути звершена за кілька днів до або після виконання діла індульгенції, однієї сповіді достатньо для отримання декількох відпустів протягом кількох днів. Причащатися необхідно для кожної індульгенції. Причастя і молитва в намірах Святого Отця – Отче наш, Радуйся Марія або інші повинні бути звершенні в день виконання діла індульгенції;
в) в разі відсутності необхідного внутрішнього духовного стану або невиконання всіх умов, лише тільки виконання діла індульгенції віруючий отримує частковий відпуст.
Архієпископ Петро Мальчук
дієцезіальний єпископ
Київсько-Житомирський
Римсько-Католицька Церква в Україні тел./факс: +38 044 / 278-16-89; 278-75-19
Київсько-Житомирська Дієцезія факс: +38 044 / 278-71-71; e-mail: petromalchuk@gmail.com
Вул. Костьольна, 17, 01 001, м. Київ, Україна http://www.kyiv-zhytomyr.com.ua
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар