Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

середа, 22 січня 2014 р.

Бути вдячними за дари, які Бог дає іншим: аудієнція Папи

папа
Поділ християн позбавляє Христовий хрест його могутності. З такою пересторогою Папа Франциск звернувся до учасників загальної аудієнції, що відбулась у середу, 22 січня 2014 р., на площі св. Петра у Ватикані.
Своє повчання Єпископ Рима присвятив Тижневі молитов за єдність християн, який завершиться наступної суботи. За його словами, ця «цінна духовна ініціатива» вже понад 100 років залучає християнські громади до молитви за «єдність усіх охрещених», що є бажанням самого Христа.
Святіший Отець нагадав, що кожного року екуменічна група з якоїсь частини світу готує тему та відповідні матеріали для цього молитовного тижня. Цьогорічні були підготовлені канадськими християнами, які пропонують замислитися над запитанням св. Павла, скерованим до християн Коринта: «Чи ж Христос розділився?» «Кожен з вас, — писав Апостол Народів, — говорить: я — Павлів, а я — Аполлосів, а я — Кифин, а я — Христовий» (1 Кор 1, 12).
«Без сумніву, Христос не розділився. Але мусимо щиро та з болем визнати, що наші спільноти й надалі живуть поділами, які є згіршенням», — зауважив Папа, кілька разів наголошуючи на тому, що поділ християн – це згіршення. «І також тих, — додав він, — які визнавали Христа своїм главою, святий Павло не похвалив, тому що вони вживали Христове ім’я для того, щоб відокремлюватися від інших у самій християнській громаді».
«Але ім’я Христа, — наголосив Святіший Отець, — творить спільність і єдність, а не поділи! Він прийшов, щоби творити спільність між нами, не для того, щоб нас ділити. Хрещення і хрест є центральними елементами християнського учнівства, і вони є спільними. Поділи, натомість, послаблюють вірогідність і дієвість наших євангелізаційних зусиль та загрожують позбавити хрест його могутності».
Святий Павло не лише ганить коринтян за їхні суперечки, але також складає подяку Богові за благодаті й дари, які вони отримали через Ісуса Христа. «Така поведінка апостола, — зауважив Наступник св. Петра, — є заохоченням для нас і для кожної християнської спільноти, щоби з радістю розпізнавати Божі дари, наявні в інших спільнотах. Незважаючи на біль поділів, які, на жаль, досі тривають, приймімо слова св. Павла як запрошення щиро радіти благодатям, що їх Бог уділяє іншим християнам».
На думку Папи, визнавати благодать, якою Бог нас благословляє, знаходити в інших християн щось, чого ми самі потребуємо і що можемо отримати від них, немов братній дар, —це прекрасно. «Канадська група, яка приготувала допоміжні матеріали цього молитовного тижня, — підсумував Святіший Отець, — заохотила громади думати не про те, що вони можуть дати своїм ближнім християнам, а закликала зустрічатися, щоб зрозуміти: всі щоразу можуть щось отримати від інших. Це вимагає чогось більшого. Це вимагає багато молитов, смирення, вимагає призадуми та постійного навернення».
Закінчуючи загальну аудієнцію, Папа Франциск висловив молитовну підтримку та побажав успіхів Міжнародній конференції в справі врегулювання кризи в Сирії, адже саме цього дня в місті Монтре, що на заході Швейцарії, розпочалася міжнародна конференція «Женева-2», присвячена вирішенню трирічного сирійського конфлікту. У ній беруть участь члени сирійського уряду, опозиційні лідери, а також представники 40 країн світу. Конференція на підтримку миру в Сирії продовжиться переговорами у Женеві. Туди запрошено також делегацію Апостольського Престолу, яку очолює архиєпископ Сільвано Томазі, представник Ватикану при відділенні ООН та інших міжнародних спеціалізованих інституціях у Женеві.
Святіший Отець запевнив у своїй молитовній підтримці, мовивши: «Молю Господа, щоб доторкнувся до всіх сердець, аби, дбаючи тільки про більше добро сирійського народу, який зазнав багатьох випробувань, не обмежувалися зусилля, спрямовані на те, щоб негайно припинити насильства та покласти край конфліктові, який вже викликав надто багато страждань». Папа побажав сирійському народові прямувати шляхом «примирення, згоди та відбудови за участю всіх громадян, щоби кожен зміг знайти в іншому не ворога, не суперника, а брата, якого треба прийняти та обняти».
Внаслідок трагічної громадянської війни в Сирії, яка вже забрала понад 130 тисяч людських жертв, близько 9 мільйонів переміщених осіб були змушені залишити свої домівки, а понад 2 мільйони біженців залишили країну. 
 
За матеріалами: Радіо Ватикану

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці