Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

пʼятниця, 31 січня 2014 р.

Błogosławieni - Dzień Życia Konsekrowanego

Z okazji zbliżającego się Dnia Życia Konsekrowanego Błogosławieni i radośni... !

Błogosławione osoby konsekrowane, które dobrze wiedzą Komu zaufały i które z pasją i bez przerwy szukają Boga.

Błogosławione osoby konsekrowane, które szukając Boga całym sercem, odnalazły się pośród ubogich i pozwoliły się przez nich ewangelizować..

Błogosławione osoby konsekrowane, które w świecie podzielonym i pełnym konfliktów, opowiadają się ze zdecydowaniem za braterstwem i które poszukują wpierw Królestwa Bożego, jak czynił to Jezus.

Błogosławione osoby konsekrowane, które nie rezygnują ze swej wolności i zachowują z dumą własną godność, nie uzależniając się od niczego ani od nikogo, co nie byłoby Bożą wolą w ich życiu czy też cierpieniem maluczkich.

Błogosławione osoby konsekrowane, które stają się świadkami i które każdego dnia rezygnują z bycia mistrzami i uczonymi, aby być uczniami zawsze gotowymi słuchać Jezusa i podążać za Nim w zażyłej relacji.

Błogosławione osoby konsekrowane, które pielęgnują duchowość wcieloną i zaangażowaną i które nie krążą niepotrzebnie, aby dotrzeć do celu przed czasem.

Błogosławione osoby konsekrowane, które uczyniły z komunii prawdziwą misję i które nie szczędzą trudów w tworzeniu pomostów i wyznaczaniu właściwych ścieżek.

Błogosławione osoby konsekrowane, które nie nalegają na trwanie w „stanie doskonałości" i w „ucieczce od świata", ale budują w codzienności życia, na ulicy i pośród ludzi najwspanialsze sanktuarium, ponieważ są one obdarzone powołaniem samarytańskim.

Błogosławione osoby konsekrowane, które czują się wezwane przez teraźniejszość, przez dzień dzisiejszy, wyznaczający specyficzne zadanie, i które nie wypalają się wypatrując cieni przeszłości i zawzięcie odrzucając nowoczesność.

Błogosławione osoby konsekrowane, które z radością pragną uczestniczyć w Boskiej symfonii głoszącej wszystkim sprawiedliwość, pokój i jedność stworzenia.

Błogosławione osoby konsekrowane, które obrały za własną opcję życiową podążanie w surowym ubóstwie, aby w ten sposób oskarżyć chory konsumizm pozbawiający nas godności osób ludzkich oraz wstydliwą nierówność, która kompromituje tę małą planetę zwaną ziemią.

Błogosławione osoby konsekrowane, które czynią z ich charyzmatów otwartą dłoń w imię Boże skierowaną ku ludzkości, i które umieją mówić „tak" i „nie" po wspólnym rozeznaniu.

Błogosławione osoby świeckie, które pielgrzymują w jedności z nami i, z tym samym zaangażowaniem, dzielą wraz z nami marzenie o braterstwie.

Ponieważ ujrzą Boga...

(tekst A. F. Barrajon - Mercedario)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці