Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Папа: Богопосвячене життя — зустріч з Ісусом у радості, дарованій Святим Духом

Candelora
Про богопосвячене життя як зустріч між вимірами дотримування закону та пророцтва говорив Папа Франциск, проповідуючи у неділю, 2 лютого 2014 р., під час урочистого Євхаристійного богослужіння в базиліці св. Петра з нагоди свята Стрітення Господнього.
Як відомо, з ініціативи блаженного Папи Йоана Павла ІІ, цього дня відзначається День богопосвяченого життя. Суть цього відзначення — відповісти на потребу прославити Бога, який дарує душам цей життєвого стан, належно оцінити свідчення тих, хто обрав наслідування Христа шляхом сповнення Євангельських рад. Крім цього, відзначення цього Дня є нагодою для всіх богопосвячених осіб оновити наміри, які спонукали та спонукують їх посвятитися Господу.
Цьогорічне відзначення Дня богопосвяченого життя було вже 18-м з черги та першим за понтифікату Папи Франциска. Зі Святішим Отцем співслужили кардинал Жоао Браз-де-Авіз, префект Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя, разом зі своїми співробітниками, представники Спілки вищих настоятелів та численні священики, приналежні до чернечих орденів та згромаджень. У спільній молитві, серед кількох тисяч представників численних богопосвячених спільнот Вічного Міста, були також представники українських чернечих спільнот.
Богослужіння розпочалося у притворі базиліки обрядом благословення свічок та урочистою процесійною ходою, в якій узяли участь 50 богопосвячених осіб. Вона представляли собою різноманітність форм, харизм і служінь посвячених осіб, присутніх у Церкві. А запалені свічки, які вони тримали в руках, є символом того, що Христос — це світло світу.
На початку проповіді Святіший Отець зазначив: свято Стрітення, яке спогадує подію, коли Йосиф та Марія принесли Дитя Ісуса до Храму, є також згадкою про «першу зустріч Ісуса зі своїм людом, представленим похилими віком Симеоном та Анною». Це, за його словами, була також «зустріч в історії народу, зустріч між молодими та літніми», представленими, відповідно, Пресвятою Родиною з Немовлям та побожними старцями, які перебували при святині.
Папа звернув особливу увагу на те, як євангеліст Лука, описуючи ці події, чотири рази говорить про Богородицю та Її Обручника, що вони «бажали сповнити приписане Господнім законом». «Можна зауважити, майже відчути, як батьки Ісуса з радістю дотримувалися Божих заповідей; саме так, радість, що випливає з того, щоб ходити під Господнім законом», — сказав проповідник. Потім він додав, що вони робили це не як щось зовнішнє, аби почуватися спокійно, але спонукувані «сильним, глибоким, повним радості прагненням».
А про Симеона й Анну євангеліст каже, що вони «перебували під проводом Святого Духа». Вони служили при Храмі та мали дар пророцтва. «Загалом, ці двоє похилих віком були повні життя! Вони сповнені життя, тому що їх надихає Святий Дух, вони уважні до Його діяння, чутливі до Його спонук», — підкреслив Папа.
Отож, відбулася зустріч між Пресвятою Родиною та цими представниками Божого люду, в центрі якої перебуває Ісус, який є спонукою цих подій. «Це зустріч між молодими, сповненими радістю, що випливає з дотримування Господнього закону, та похилими віком, сповненими радістю, спонукуваною діянням Святого Духа. Це особлива зустріч між дотримуванням закону та пророцтвом», — зазначив Святіший Отець, додаючи: якщо добре приглянутися, то «дотримування закону надихається тим же Святим Духом, а пророцтво поступає шляхом, що прокладений Законом».
У цьому контексті проповідник запропонував поглянути на богопосвячене життя як на «зустріч з Ісусом», адже це Він приходить до нас, несений Йосифом та Марією, а ми «йдемо Йому назустріч під проводом Святого Духа». Водночас, «у богопосвяченому житті переживається зустріч між молодими та похилими віком, між дотримуванням правил та пророцтвом». Ці два виміри слід не протиставляти, а віддати їх проводові Святого Духа, «знаком чого є радість». Радість, що випливає з дотримування правил, і радість перебування під проводом Святого Духа відкритими на голос Бога, який промовляє.
«Для похилих віком, — підсумував Святіший Отець, — корисно передавати мудрість молодим, а молодим корисно збирати цю спадщину мудрості й досвіду, і нести його далі для добра чернечих родин і всієї Церкви».

За матеріалами: Радіо Ватикану

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці