Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

середа, 2 жовтня 2013 р.

Що ми знаємо про ангелів-охоронців


Слова Папи Бенедикта XVI про ангелів-охоронців, які він виголосив під час недільної загальної аудієнції , викликали резонанс як в церковній, так і у світській пресі. «Господь завжди поруч і Він діє в людській історії та супроводжує нас за допомогою особливої присутності Своїх ангелів, яких сьогодні Церква вшановує як «Охоронців»». Про важливість ангелів у житті християн розповідає священик Марчелло Станцоне, президент католицької асоціації «Воїнство Святого Архангела Михаїла».
«2 жовтня 1977 року, будучи кардиналом, Бенедикт XVI говорив про ангелів-охоронців в ефірі баварського радіо. Він підкреслив, що про ангелів говорять зовсім мало. Кардинал Ратцінгер сказав тоді, що говорити про ангелів означає відчувати велелюбну присутність Бога у всьому всесвіті і що молитва ангелам не означає інфантилізму. Це – одна з найпрекрасніших характеристик католицького віровчення».
У свою чергу, Папа Йоан Павло II говорив, що ангели – це «великі незнайомці» наших днів. Тим не менш, в рекламі або на одязі ми часто зустрічаємо зображення ангелів. Як ставитися до такого їх сприйняття і повернутися до біблійного розуміння ангелів?
«На жаль, в останні 40-50 років ми стикаємося з прихованою формою «протестантизації» католицтва. Все менше стали згадувати про душі в Чистилищі, зменшується вшанування Пресвятої Діви Марії, молитва Розарію, а також шанування святих ангелів. На жаль, в епоху порожнечі з’являються фальшиві ідеології і псевдорелігії – окультизм і Нью-Ейдж. Дійсно, протягом багатьох років у всіх світських книжкових крамницях продавали і досі продаються сотні книг про ангелів, але всі вони засновані на езотериці. Таким чином, проблема полягає в одному: якщо Церква не здійснює апостольства, євангелізації, не говорить про ангелів, то, на жаль, про ангелів будуть говорити «псевдомістіки». Але це вже не біблійні ангели, не ангели святих католицького традиційного вчення, а ангели езотерики і окультизму. Ми ж – священики, єпископи, катехити, – теж говоримо про ангелів: для католиків існування і дія ангелів є догматом віри».
«Для нас, католиків, ангели завжди співвідносяться з Ісусом Христом, оскільки Ангели створені Богом і виконують подвійну місію. Найважливіша місія – це поклоніння Пресвятій Трійці: ангели славлять Бога, моляться і величають Його. Потім, невелика кількість ангелів – званих охоронцями – надсилаються для того, щоб супроводжувати людей. Ми часто забуваємо, що всі великі святі особливо шанували ангелів єпархії та ангелів нації. Ангели не тільки захищають нас від природних небезпек, а насамперед, як говорив Папа Пій XII, вони є наставниками аскези та містики: тобто супроводжують нас на нелегкому шляху до святості. Як писав святий Тома Аквінський, важлива персона завжди отримує від короля ескорт вершників. Для Бога всі ми – важливі персони, настільки важливі, що Він дає нам ангела-охоронця».
Будь ласка, проголосуйте за цю статтю: 
Середня оцінка: 4.79, Проголосувало: 42
Теґи:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці