Парафія Пресвятої Діви Маріі Неустанної Допомоги, Бровари

Парафия Божьей Матери Ченстоховской. Мариуполь.

субота, 26 жовтня 2013 р.

Ile dla chłopca znaczy mama?

Dorastający chłopcy są dziwni. Podłogę traktują jak kosz na brudne ubrania. Komputer zastępuje im świat. Gdy coś im się nie uda, zamieniają się na jakiś czas w tykające bomby atomowe. Czułości, rady, krzyki w ogóle na nich nie działają.
Podejrzewam, że doświadczyłaś już choć jednej z tych sytuacji. Czasem pewnie zastanawiasz się, czy Twój syn nie jest przybyszem z obcej planety. Co w takim razie zrobić, by go zrozumieć?
Możesz np.:
  • poprosić o radę inne matki (gwarantuję, że każda powie co innego)
  • zacząć chodzić na piekielnie drogie sesje u psychologa rodzinnego (gwarantuję, że Twój syn się na nich nie pojawi)
  • albo... przeczytać rewelacyjny poradnik "Ile znaczy mama"
Jego autor, amerykański psycholog dr Kevin Leman, napisał już niejedną książkę o wychowywaniu dzieci, w tym wiele bestsellerów. Ponieważ sam jest rodzicem, a w dodatku mężczyzną, wie doskonale, w jaki sposób myślą chłopcy i dlaczego tak bardzo różnią się od dziewczynek.
Jego książka to kopalnia wiedzy dla mam w każdym wieku i o różnym stażu. Dla tych, które właśnie dowiedziały się, że urodzi im się chłopiec i zupełnie nie wiedzą, co mają robić. A nawet dla samotnych mam, które uważają, że same nie są w stanie wychować dobrze swojego syna.


Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca...

Co myślisz jako matka, gdy...

Co myślisz jako matka, gdy...

... zaglądasz do pokoju swojego syna i widzisz pobojowisko? W Twojej głowie zapala się bomba, zdolna eksplodować w każdej chwili. I wciąż pytasz: dlaczego on taki jest? Dlaczego wciąż się ze mną kłóci i jest uparty jak osioł? Dlaczego mnie nie słucha? Dlaczego nigdy nie przyzna się, że oblał jakąś klasówkę?
Twoje koleżanki powiedzą po prostu: tacy są chłopcy. Oczywiście, ale czy nie uważasz, że jako matka powinnaś chociaż postarać się zrozumieć swojego syna? Jego sposób myślenia nie bierze się znikąd. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy tu od Ciebie, bo...

Ty jesteś najważniejszą kobietą w początkach życia swojego syna...

... chociaż być może jeszcze Ci tego nie powiedział. To Ty jesteś z nim od samego początku. To głównie na Tobie spoczywa ogromna odpowiedzialność przeprowadzenia go przez burzliwe lata dojrzewania. Na pewno chciałabyś, żeby w przyszłości powodziło mu się jak najlepiej. Żeby odnosił sukcesy zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Żeby szanował kobiety, nie będąc przy tym maminsynkiem.
Ty jesteś najważniejszą kobietą w początkach życia swojego syna...

Dzięki Tobie może stać się fantastycznym chłopakiem, mężem i ojcem, ale...

Dzięki Tobie może stać się fantastycznym chłopakiem, mężem i ojcem, ale...

... pamiętaj, że w jego wychowaniu ważne jest również to, jak Ty siebie traktujesz.
Zastanów się, kim jesteś w domu - silną kobietą czy raczej popychadłem? Kimś, kto dzieli obowiązki między domowników, czy Zosią-samosią? Gdy odważysz się na zmianę, nabierzesz pewności siebie. Możesz wzbudzić w swoim synu większy szacunek do siebie. To może wpłynąć na to, jak będzie w przyszłości traktował swoją dziewczynę czy żonę.

Jak w takim razie zrobić z niego prawdziwego mężczyznę?

W tym niełatwym zadaniu pomoże Ci wyjątkowa książka dla mam w każdym wieku i o różnym stażu - Ile znaczy mama. Napisał ją amerykański psycholog i autor bestellerów o wychowywaniu dzieci - Kevin Leman. Sam jest rodzicem i mężczyzną, więc wie doskonale, w jaki sposób myślą chłopcy i dlaczego tak bardzo różnią się od dziewczynek.
Dzięki niemu możesz dowiedzieć się m.in., czego Twój syn potrzebuje od Ciebie najbardziej i zacząć działać. Możesz polepszyć nie tylko wasze relacje. Możesz również sprawić, że będzie zawierał zdrowe przyjaźnie, a w przyszłości łatwiej znajdzie wspaniałą żonę i będzie świetnym ojcem.
Jak w takim razie zrobić z niego prawdziwego mężczyznę?

Ile znaczy mama odpowiada również na inne ważne pytania...

Ile znaczy mama odpowiada również na inne ważne pytania...

  • jak przeprowadzić syna przez burzliwe lata dojrzewania?
  • jak reagować na jego zainteresowanie relacjami z dziewczętami i seksem?
  • dlaczego Twojemu synowi przyda się solidna dawka kobiecości?
  • w jaki sposób przestać poddawać się manipulacji swojego syna?
  • jaka jest niezawodna strategia na nieposłuszeństwo swojego syna?

W dodatku, gdy lepiej zrozumiesz swojego syna...

... łatwiej Ci będzie zapanować nad innymi, młodszymi domownikami. Dzięki książce Ile znaczy mama dowiesz się na przykład, dlaczego traktowanie wszystkich dzieci na równi nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Albo dlaczego rodzeństwo ciągle się kłóci i jak sobie z tym radzić. Nauczy Cię to podchodzić do każdego dziecka indywidualnie. Możesz dużo wcześniej odnaleźć ich talenty i wskazać kierunek rozwoju. A przy tym uniknąć krzyków i bijatyk w domu.
W dodatku, gdy lepiej zrozumiesz swojego syna...

A i jeszcze jedno...

A i jeszcze jedno...

W procesie wychowywania syna równie ważna jest osoba ojca. Czy wiesz, co zrobić, by Twój mąż stał się bardziej zaangażowanym tatą?
Zajrzyj do książki Ile znaczy mama i dowiedz się więcej o swoim synu. Stań się dla niego super mamą!
P.S. I nie martw się, jeśli jesteś samotną matką. To nie koniec świata. Dzięki wskazówkom z książki dr Lemana w takiej sytuacji także możesz wychować swojego syna na świetnego faceta. Sprawdź, jak to zrobić.Немає коментарів:

Дописати коментар

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці

Парафія Матері Божої з Люрд в с. Зарудинці